قوانین البتا

فروشندگان

فروشندگان محترم البتا لطفا قبل از ایجاد فروشگاه در البتا قوانین را با دقت مطالعه کنید ثبت نام در البتا به منزله تایید قوانین می باشد.

خریداران

خریداران عزیز لطفا قبل از انجام هرگونه خرید در موتور جستجو البتا لطفا ابتدا قوانین مروبط به خریداران را با دقت مطالعه نمایید.

قوانین عمومی

توجه داشته باشید که کلیه اصول و رویه‏‌های بالادستی البتا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک است. در صورتی که در موارد جزئی شامل رویه‏‌ها و سرویس‏‌های البتا تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می‌شود. بنابراین استفاده از البتا به معنی پذیرش این اصول است.

محتوا

اکثر محتوای البتا توسط فروشندگان و کاربران ایجاد می شود و سپس توسط تیم بررسی البتا بررسی خواهد شد. همچنین یادآور می‌شود البتا مسئولیتی در قبال مطالب ارایه شده توسط فروشندگان موجود در البتا نداشته و اطلاعات ارائه شده توسط هر فروشگاه، متعلق به وی است.

محصولات ممنوعه

 • انواع دخانیات مثل سیگار و تنباکو
 • مشروبات الکلی و آرامش بخش ها
 • کلیه آنتی ویروس ها
 • محصولاتی که مغایر با قوانین جمهوری اسلامی باشد

خرید کالا و خدمات

یادآور می شود که پس از انتخاب محصول و فروشگاه در البتا، فرایند خرید را از طریق البتا انجام دهید ، اگر در هر صورت خرید از البتا و پرداختی توسط درگاه بانکی البتا انجام نشود .البتا هیچ مسئولیتی در قبال شما ندارد. بنابراین تمام اشتباهات و مشکلاتی که ممکن است در زمان خرید بوجود بیاید، بر عهده‌ی فروشگاه‌ها و کاربران می‌باشد. همچنین تمامی خدماتی که فروشگاه‌ها ارائه می‌دهند (مانند گارانتی یا پست رایگان) بر عهده‌ی خودشان بوده و در صورت نقض هر کدام، البتا مسئول نمی‌باشد. البته شایان ذکر است که البتا به منظور حفظ کیفیت خدمات و جلوگیری از سوء استفاده از اعتماد کاربران به البتا، فرایند پیگیری سفارش را برای موارد ضروری در وبسایت و اپلیکیشن البتا پیاده سازی کرده است. کاربران می‌توانند از طریق ارسال تیکت در البتا، ملاحظات خود را در خصوص سفارشاتشان از فروشگاه‌ها به اطلاع البتا برسانند. البتا نهایت سعی خود را در رفع مشکل کاربران از طریق فرایند پیگیری سفارش خواهد داشت. همچنین پیگیری سفارش کاربران درالبتا به صورت خودکار در امتیازدهی فروشگاه‌ها تاثیرگذار بوده و این امتیازات نیز در لیست فروشگاه‌ها برای تمامی کاربران قابل مشاهده خواهد بود.

حفظ حریم شخصی و امنیت اطلاعات

1) البتا ضمن احترامی که برای حفظ حریم شخصی کاربران قائل است، برای استفاده از امکانات پایگاه اینترنتی و برنامه البتا توسط کاربران، اطلاعاتی را از کاربران درخواست می کند تا بتواند خدمات امن و مطمئنی را به کاربران خود ارائه نماید. البتا درخصوص این اطلاعات مطابق با قانون حریم خصوصی جمهوری اسلامی ایران عمل می کند.

2) البتا تعهد می نماید که از اطلاعات جمع آوری شده توسط سرورهای البتا با استفاده از روش ها و ابزارهای عرفی متعدد از جمله رمزگذاری، پسووردها، امنیت فیزیکی و… محافظت نماید. در صورتیکه علیرغم اتخاذ اقدامات احتیاطی و حفاظتی معمول، اشخاص ثالث به اطلاعات جمع آوری شده دسترسی غیر مجاز و غیر قانونی پیدا نمایند، البتا هیچگونه مسوولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

3) البتا بنا به صلاحدید ممکن است اطلاعات شخصی کاربر را به منظور پاسخگویی به درخواست‏های قانونی صادره از مراجع ذیصلاح و یا پاسخ ‏دهی به ادعاهایی مبنی بر این که موضوع یا مضمونی مخل حقوق دیگران شده، یا برای حمایت از حقوق مالکیت و یا امنیت هر شخص ثالثی، استفاده یا افشاء نماید. لذا با تایید این ضوابط و مقررات، کاربران صراحتاً رضایت خود را با جمع‏ آوری، نگهداری، استفاده و افشاء اطلاعات شخصی خود، در چارچوب شرایطی که در این بخش از ضوابط مشخص شده است، اعلام می‏کنند.

4) اطلاعاتی که ممکن است توسط البتا جمع آوری، ذخیره و یا استفاده گردد، به شرح ذیل می باشد:

– نشانی پست الکترونیکی، شماره تلفن، اطلاعات تماس (با توجه به خدمات استفاده شده)، اطلاعات مالی مانند شماره کارت اعتباری یا شماره حساب بانکی؛

– اطلاعات معاملات بر اساس فعالیت‏های انجام گرفته در سایت‏ها، اطلاعات مربوط به خدمات، مضامین و تبلیغات، شامل شناسه دستگاه، رایانه و اطلاعات اتصال، آمار بازدیدهای صورت گرفته از صفحات، ترافیک به و از سایت‏ها، اطلاعات آگهی‏ ها، آدرس IP و اطلاعات استاندارد ورود به سایت؛

– اطلاعات مربوط به مکاتباتی که از طریق سامانه البتا صورت می گیرد.

– هرگونه اطلاعاتی که برای استفاده کاربر از شناسه خود مورد نیاز باشد.

5) مسئولیت حفظ و نگهداری از اطلاعات لازم برای ورود به حساب کاربری شامل نام کاربری، رمز عبور و اطلاعات شخصی درج شده در حساب کاربری، بر عهده کاربران می باشد. لذا برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کاربران نباید این اطلاعات را برای شخص دیگری فاش نمایند. کاربران باید توجه داشته باشند که همواره و در هر شرایطی، دارنده حساب کاربری نسبت به البتا ، مسئول قلمداد می گردد.

6) کاربر البتا مجاز نمی باشد اطلاعات کاربران دیگر را بدون کسب رضایت صریح آنها جمع آوری، ذخیره، استفاده و یا بازنشر نماید.

7) کاربر مجاز نمی باشد از ابزارهای ارتباطی البتا برای ارسال اسپم، هرزنامه و هر گونه مضامینی که موضوع فعالیت البتا را بی اعتبار نماید و یا بر نحوه خدمات رسانی البتا تاثیر منفی بگذارد، استفاده نماید و در صورت ارسال هر گونه مطلب، محتوا و مضمونی خلاف این ضوابط، مسوولیت قانونی ارسال این مطالب بر عهده کاربر می باشد و البتا مسوولیتی در این زمینه ندارد و کاربر خاطی ملزم به جبران خسارت وارده به البتا و اشخاص ثالث می باشد.

شرایط و تعهدات عمومی کاربران البتا

1) برای استفاده از هرگونه خدمات البتا و فروش محصول سن کاربر باید حداقل ۱۸ سال تمام باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل و ایجاد مسوولیتهای قانونی ناشی از ساخت فروشگاه در سامانه البتا توسط کاربری که کمتر از ۱۸ سال داشته باشد، کلیه مسوولیتهای قانونی مربوط به معاملات و فروشگاه  وی در سامانه البتا متوجه شخص درج کننده محصول و ولی قانونی وی می باشد و البتا مسوولیتی در این زمینه ندارد.

2) کاربر تعهد می نماید که کالاها و خدماتی که در البتا درج می نماید متعلق به خود وی می باشد و یا مجوزهای لازم از سوی مالک و یا نهادهای ذیصلاح جهت فروش و ارایه آن خدمات را دارا می باشد. در صورتی که خلاف آن کشف گردد، کلیه مسوولیتهای ناشی از فروش و یا ارایه خدمات غیرمجاز به عهده کاربر بوده و البتا در این زمینه مسوولیتی ندارد.

3) مسوولیت قانونی و حقوقی محصول درج شده توسط  فروشنده در سامانه البتا به عهده فروشنده می باشد. لذا مسوولیت بررسی صحت اطلاعات و مطابقت آن با قوانین و مقررات، اخلاق حسنه و عرف اسلامی برعهده فروشنده بوده و فروشنده تعهد می نماید که از درج محصول‌های مرتبط با کالا و خدماتی که طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی غیر مجاز می باشد، خودداری نماید. بدیهی است البتا مسوولیتی در خصوص  محصولات درج شده خلاف قانون و مقررات کشور و مخل حقوق اشخاص ثالث، ضوابط و سیاست های البتا ندارد.

4) کاربر تعهد می نماید که از روبات، اسپایدر، اسکریپر یا سایر وسایل اتوماتیک جهت دسترسی به سایت و سامانه البتا به هر دلیل و یا با هر قصدی بدون دریافت مجوز صریح و کتبی از البتا استفاده ننماید، در غیر اینصورت مسوول کلیه خسارات وارده به سامانه البتا می باشد.

5) کاربر تعهد می نماید اطلاعات درخواست شده در سامانه را به درستی اعلام نماید. البتا مسوولیتی در قبال هر گونه مشکلی که به علت عدم ثبت صحیح اطلاعات ایجاد گردد، ندارد.

6) کاربر تعهد می نماید از انجام هر عملی که ممکن است بی دلیل، ناخواسته یا به طور نامناسب فشار زیادی را به زیرساخت های فنی البتا تحمیل کند، خودداری نماید، در غیر این صورت متعهد به پرداخت خسارت وارده می باشد. میزان خسارات وارده به تشخیص کارشناسان البتا ارزیابی و اعلام می گردد.

7) کاربر تعهد می نماید از کپی کردن، جعل، خلق مجدد و ویرایش هر مضمونی از سایت‏های متعلق به اشخاص ثالث و عرضه و نمایش عمومی آن در موتور جستحو البتا خودداری نماید مگر آنکه پیشاپیش مجوز صریح و مکتوب البتا و یا شخص ثالث مربوطه را دریافت کرده باشد.

شرایط و تعهدات عمومی البتا

1) موتور جستجو البتا صرفا محصولات فروشندهگان را به خریداران محصول معرفی می نمایید و هرگونه پشتیبانی و یا مسائل دیگر با فروشنده محصول می باشد و البتا در این زمینه هیچگونه اطلاعاتی ندارد، لذا بررسی کیفیت، استاندارد و رعایت قوانین و مقررات کشور جهت فروش و عرضه محصولات و خدمات، قانونی بودن محصولات و خدمات درج شده و صحت مضامین فروشندگان بر عهده کاربر می باشد. البتا ، کارمندان، مدیران و سهامداران آن هیچ مسئولیت قانونی و اخلاقی در قبال محصولات و خدماتی که از طریق البتا توسط اشخاص ثالث به عموم عرضه می شود، یا درخصوص محتوای محصولات منتشره در ال که توسط البتا شخاص ثالث تولید شده، ندارد و صرفاً در حدود قانون، محصول های اشخاص ثالث را در البتا درج می‏کند.

2) جهت اطمینان از خرید لطفا کلیه مراحل خرید را از طریق البتا انجام دهید در غیز اینصورت البتا هیچگوئنه مسولیتی در برابر خریداران و فروشندگان ندارد.

3) البتا هیچ مسوولیتی در قبال لینک‏ سایت‏ها، فایل‏ها و مضامینی که توسط کاربران در البتا درج و یا بارگذاری می گردد و در دسترس عموم قرار می گیرد، ندارد. بدیهی است البتا ، از کیفیت خدمات یا محصولات مرتبط به این سایت‏ها، فایل ها و مضامین مطلع نبوده و آنها را تضمین نمی نماید.

4) البتا می تواند حساب های کاربری تأیید نشده یا حساب های کاربری که برای مدت طولانی فعال نبوده اند را لغو نماید و همچنین می تواند محتوای منتشره در البتا را به منظور رعایت قوانین کشور اصلاح، ویرایش و حذف کند. در صورتی که کاربر الزامات قانونی را زیر پا گذارد، به حقوق معنوی و یا قانونی شخص ثالث تجاوز ‏کند، یا تعهدات مندرج در این ضوابط را نقض نماید، البتا می تواند برحسب مورد، خدمات و حساب کاربری کاربر را محدود نماید یا به تعلیق درآورد و یا آن را مسدود کند، به گونه ‏ای که از دسترسی کاربر به البتا ممانعت به عمل آید.

فرایند همکاری با فروشندگان

 1. در فرم ثبت‌نام اطلاعات فروشگاه خود را ثبت کنید.
 2. حداکثر بعداز ۴۸ ساعت درخواست شما توسط کارشناسان البتا بررسی خواهد شد و در صورت تایید از طریق پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد.
 3. بعداز تایید فروشگاه حساب فروشگاه خود را در پنل البتا ترب شارژ نمایید.
 4. بعداز شارژ حساب شما میتوانید  محصولات خود را در البتا درج نمایید.
 5. محصولات توسط تیم محتوای البتا بررسی و تایید می‌شوند. این فرایند بسته به تعداد محصولات شما می‌تواند تا یک هفته زمان ببرد.
 6. بعداز تایید محصولات شما در نتایج البتا نمایش داده خواهد شد.
 7. شارژ استفاده از پنل فروشندگان ماهیانه می باشد و 2 روز قبل از اتمام اعتبار به شما اطلاع داده خواهد شد.

از شما بابت استفاده از خدمات البتا نهایت تشکر را دارم لطفا قوانین البتا را به صورت دوره‌ای مطالعه نمایید .چون ممکن است قوانین را تغییر دهیم ولی در صورت هرگونه تغییر اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیر عامل : میلاد خانه

ثبت نام فروشنده

فرم ثبت نام مخصوص فروشندگان

ورود به پنل فروشنده

پنل مدیریت فروشگاه فروشنده

ثبت نام خریدار

ثبت نام خریداران در البتا